مجموعه کامل محور فرمان

مجموعه کامل محور فرمان

ETTEHAD INDUSTRIAL Grp.
Filter & Refine Clear

NOTHING

Your collection list is empty.

مجموعه کامل محور فرمان آی آر امکو IREMCO

مجموعه کامل محور فرمان یکی از اجزای اصلی سیستم فرمان خودرو است و وظیفه انتقال حرکت و گشتاور از فرمان به تایرها را بر عهده دارد. این فرآیند در تمام خودرو ها بسیار اهمیت دارد و موجب کنترل مسیر توسط راننده میشود و واکنش سریع راننده و انتقال نیرو از غربیلک فرمان به چرخها موضوعی بسیار مهم است زیرا موجب قرار گرفتن خودرو در مسیر درست و جلوگیری ار بروز حوادث رانندگی میشود. و در صورتی که محور فرمان به خوبی کار نکند، مشکلات زیادی در سیستم حرکتی خودرو به وجود می آید و حادثه ساز است.

اجزای سیستم فرمان شامل چه بخش هایی است؟

مجموعه کامل سیستم فرمان شامل چندین قسمت مهم است که عبارتند از:

غربیلک فرمان:قطعه ای دایره ای شکل از جنس پلاستیکی با اسکلت فلزی است که نیروی دست راننده را به اهرم بندی فرمان منتقل می کند.

میل فرمان:میله ای است که به غربیلک فرمان توسط یک هزار خاری یا پیچ متصل شده است و گردش غربیلک فرمان را به جعبه فرمان منتقل می کند .

جعبه فرمان:گشتاوری که توسط دست راننده به غربیلک فرمان اعمال شده ، توسط ستون فرمان به جعبه فرمان انتقال می یابد . جعبه فرمان گشتاور کم دست راننده را به گشتاور نسبتاً بزرگی تبدیل می کند ، جعبه فرمان قدرت نیروی گشتاور را اضافه می کند .

بازوی پیتمن: در انتهای شفت خروجی جعبه فرمان ، یک هزار خاری وجود دارد که بازوی پیتمن روی آن نصب شده است . با دوران شفت خروجی جعبه فرمان ، این بازو حرکت زاویه ای انتجام دهد و انتهای پیتمن توسط یک سیبک به میله ی درگ متصل می شود .

سیبک: سیبک یک مفصل کاسه ساچمه ای است که یک طرف آن به مفصل ساچمه ای و سمت دیگر آن به شکل یک پیچ رزوه دار است .

میله درگ: این درگ اهرمی است که بین بازوی پیتمن و شغال دست ارتباط ایجاد می کند ، اتصال هر دو سر میله ی درگ توسط سیبک است .

شغال دست: علت نام گذاری این قطعه مربوط به شکل ظاهری این اهرم است که خمیده است. انتقال نیرو به سگ دست توسط این بخش انجام می شود .

سگ دست: قطعه ای u شکل است که توسط یک پین بزرگ نسب به محور، لولا شده و قابلیت گردش نسبت به آن را دارد . اگر مکانیزم فرمان شغال دست را به حرکت در آورد ، سگ دست می چرخد و از این طریق چرخ ها نیز تغییر جهت می دهند .

آیا مجموعه کامل محور فرمان در همه خودروها استفاده می شود؟

مجموعه کامل محور فرمان در همه خودروها وجود دارد و استفاده می‌شود. سیستم فرمان خودروها ممکن است به صورت متفاوتی طراحی شود و همین امر باعث می شود که اجزای آن نیز متفاوت باشد. در برخی خودروها، از سیستم فرمان مکانیکی استفاده می‌شود که شامل مجموعه کامل محور فرمان می‌شود. در این سیستم، حرکت فرمانگر به صورت مستقیم و مکانیکی به تایرها منتقل می‌شود.
اما در خودروهای دیگر، سیستم فرمان هیدرولیکی یا الکتریکی استفاده می‌شود. در این سیستم‌ها، جریان هیدرولیک یا قدرت الکتریکی توسط پمپ هیدرولیک یا موتور الکتریکی تولید می‌شود و به تأمین گشتاور و حرکت فرمان می‌پردازد. در این حالت، ممکن است از سیستم محور فرمان به جای مجموعه کامل محور فرمان استفاده شود. بنابراین، نوع سیستم فرمان مورد استفاده در یک خودرو و نوع اجزایی که در آن استفاده می‌شود، با توجه به طراحی و ساختار خودرو متفاوت است.

چه عواملی تعیین می‌کنند که یک خودرو از سیستم فرمان مکانیکی یا هیدرولیکی استفاده کند؟

تعیین نوع سیستم فرمان یک خودرو به عوامل متعددی بستگی دارد. در ادامه، عوامل مهمی را که در تعیین نوع سیستم فرمان تأثیرگذار هستند، ذکر می‌کنیم:

نوع خودرو: نوع خودرو، از جمله خودروهای سواری، خودروهای شاسی‌بلند، ون‌ها، کامیون‌ها و اتوبوس‌ها، تأثیر قابل توجهی در تعیین نوع سیستم فرمان دارد. خودروهای سبک و سواری معمولاً از سیستم فرمان الکتریکی یا هیدرولیکی استفاده می‌کنند. در حالی که خودروهای سنگین مانند کامیون‌ها و اتوبوس‌ها معمولاً از سیستم فرمان هیدرولیکی یا مکانیکی استفاده می‌کنند.

نوع رانندگی و کاربری: نوع رانندگی و کاربری خودرو نیز در تعیین نوع سیستم فرمان تأثیرگذار است. برای خودروهایی که در شرایط شهری و جاده‌ای استفاده می‌شوند عملکرد مجموعه کامل محور فرمان بسیار مهم است و سیستم فرمان الکتریکی گزینه مناسبی است. در صورتی که خودرو برای کاربردهای خاصی مانند کشاورزی، ساختمان‌سازی یا کاربردهای سنگین‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرد، سیستم فرمان هیدرولیکی و مکانیکی هر دو مناسب هستند.

هزینه: عوامل مالی در تعیین نوع سیستم فرمان تأثیرگذار هستند. سیستم فرمان مکانیکی به طور کلی از نظر هزینه ارزان‌تر است و در برخی خودروهای ارزان قیمت استفاده می‌شود. از طرف دیگر، سیستم فرمان هیدرولیکی و الکتریکی دقت بالاتر و راحتی بیشتری در فرمان خودرو دارند، اما هزینه آنها بیشتر است.

پیشرفت تکنولوژی: پیشرفت تکنولوژی در طراحی و ساخت سیستم‌های فرمان نقش مهمی ایفا می‌کند. سیستم فرمان الکتریکی با پیشرفت تکنولوژی و استفاده از موتورهای الکتریکی پیشرفته، قابلیت‌های پیشرفته‌تری مانند سیستم‌های توقف خودکار در صورت برخورد و تنظیمات قابل تنظیم را ارائه می‌دهد.

به طورکلی، تعیین مجموعه کامل محور فرمان برای هر خودرو به موارد متعددی از جمله دلایل فنی، عملکردی، مالی و تکنولوژیک بستگی دارد. تولیدکنندگان خودرو در طراحی خودروها و سیستم‌های فرمان، با توجه به نیازهای خاص خودرو و با توجه به عوامل مذکور، تصمیم می‌گیرند که از سیستم فرمان مکانیکی، هیدرولیکی، الکتریکی یا ترکیبی استفاده کنند.

قیمت مجموعه کامل محور فرمان

مجموعه کامل محور فرمان گروه صنعتي آي آر امكو با برند تجاري IREMCO تنها پمپ بنزین ماشین استاندارد توليد شده در يكي از شركتهاي گروه بنام شركت اتحاد موتور در داخل كشور ميباشد و مورد تاييد اداره استاندارد كشور و خودرو ساز هاي داخل كشور مي باشد. قیمت مجموعه کامل محور فرمان IREMCO نسبت به نمونه هاي خارجي پايين تر ميباشد و كيفيت آن نيز با توجه به تحت ليسانس بودن بي شد در حد توليدات كشور هاي اروپايي و ژاپني است.

فروش آنلاین مجموعه کامل محور فرمان

در حال حاضر گروه قطعه سازي اتحاد با برند تجاري آي آر امكو IREMCO فروش آنلاين مجموعه کامل محور فرمان خودرو براي محصولات خود ندارد و جهت تهيه محصولات اين گروه قطعه ساز ميتوانيد از نمايندگي هاي مجاز در تهران و ساير استانها اقدام به تهيه محصولات با بسته بندي اين شركت اقدام نماييد.

خرید مجموعه کامل محور فرمان

خرید مجموعه کامل محور فرمان برند تجاري آي آر امكو IREMCO از طریق تمامی نمایندگی های مجاز در سراسر کشور قابل دسترسی است و شما می توانید آنها را تهیه کنید.