فیلتر های اعمال شده حذف
3 کالا
0
87
--------
مشاهده
0
0
218
--------
مشاهده
0
0
238
--------
مشاهده
0

برای اینکه بتوانید از خودرو خود به خوبی استفاده کنید، بهتر است شناختی به بخش های مختلف آن داشته باشید. خودرو همانند بدن است است و دارای پیچیدگی ها و ابزارهای خاصی است که همگی در کنار یکدیگر قرار گرفته اند و باعث می شوند خودرو حرکت کند و عملکرد مناسبی داشته باشد. بهتر است بدانید اگر یکی از این قطعات به خوبی کار نکند، عملکرد کل خودرو تحت تاثیر قرار می گیرد و همین امر مشکلات زیادی را به وجود می آورد. از قطعات مهم خودرو می توان به ذغال استارت اشاره کرد که در ادامه اطلاعات کافی را در اختیار شما قرار می دهیم.

ذغال استارت چیست؟

ذغال استارت (Starter Carbon) قطع ای اصلی در سیستم استارت خودرو است. این قطعه شامل ذغال‌های کربنی (کربن برشی) است که به عنوان مواد سایشی برای انتقال جریان الکتریکی و ایجاد محرک الکتریکی در استارت خودرو مورد استفاده قرار می گیرند. وظیفه اصلی ذغال در استارت، ایجاد اتصال الکتریکی بین قلاب‌های استارتر و رینگ چرخش موتور برای آغاز فرآیند چرخش موتور است. ذغال‌های کربنی در داخل استارتر قرار می‌گیرند و با فشاری که توسط سیستم استارت خودرو تولید می‌شود، به رینگ چرخش موتور فشار داده می‌شوند و اتصال الکتریکی برقرار می‌شود. این جریان الکتریکی به موتور منتقل می شود و در پایان موتور شروع به کار می کند.

با گذشت زمان و استفاده های مکرر، ذغال‌های کربنی ممکن است ساییده و فرسوده شوند. در این صورت، عمر مفید ذغال در سیستک استارت کاهش می‌یابد و ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد. ذغال در سیستم استارت معمولاً قابل تعویض است و می‌توان آن را با ذغال‌های جدید و مرغوب جایگزین کرد. در هنگام خرید ذغال در سیستم استارت باید از کیفیت و سازگاری آن با مدل و سازنده خودرو اطمینان حاصل کرده و از منابع معتبر و قابل اعتماد خریداری کنید.

انواع ذغال استارت

امروزه انواع ذغال در سیستم استارت خودرو موجود است که با توجه به مدل و سازنده خودرو متفاوت است. در ادامه، برخی از انواع شایع ذغال در سیستم استارت خودرو را معرفی می کنیم:
ذغال استارت کربنی (Carbon Brushes): استفاده از این نوع ذغال بسیار رایج است و در اکثر خودروها مورد استفاده قرار می گیرد. ذغال‌های کربنی به عنوان مواد سایشی و هادی برق برای انتقال جریان الکتریکی و ایجاد محرک الکتریکی در سیستم استارت استفاده می‌شوند.
ذغال متالیک (Metal Brushes): در برخی خودروها، ذغال متالیک مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع ذغال در سیستم استارت شامل قطعات فلزی مانند برنج، مس یا آلیاژهای فلزی است که جریان الکتریکی را انتقال می‌دهند.
ذغال کامپوزیت (Composite Brushes): در برخی خودروهای برقی و هیبریدی، ذغال استارت کامپوزیت استفاده می‌شود. این نوع ذغال در سیستم استارت از مواد مختلفی مانند کربن، فیبرکربن، فلز و مواد کامپوزیتی تشکیل شده است و به عنوان جایگزین همگن برای ذغال‌های کربنی به کار برده می شود.
بهتر است به این موضوع توجه داشته باشید که نوع ذغال در سیستم استارت مورد استفاده در خودرو به سازنده، مدل و سیستم استارت خودرو بستگی دارد. برای تعویض ذغال ، بهتر است با کارشناسان و کسانی که در این زمینه تخصص کافی دارند مشورت نمایید و از تجربیات آنها بهره مند شوید تا بتوانید بهترین محصول را خریداری کنید.

ذغال استارت اصل

برای تشخیص ذغال استارت اصل می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:
خرید از منابع معتبر: بهترین راه برای اطمینان از اصالت ذغال در سیستم استارت، خرید آن از منابع مورد اعتماد و فروشگاه‌های رسمی است. این فروشگاه‌ها عموماً قطعات اصلی را ارائه می‌دهند و شما می توانید با آرامش خاطر و بدون اینکه در مورد کیفیت آنها شک و دو دلی داشته باشید، آنها را خریداری نمایید.
بررسی بسته‌بندی و برچسب‌ها: بررسی بسته‌بندی ذغال می‌تواند اطلاعات مفیدی را درباره اصالت آن در اختیار شما قرار دهد. با بررسی برچسب‌ها و نشانه‌های ایمنی که بر روی بسته بندی این محصول وجود دارند شماره قطعه و نام تولید کننده را پیدا کنید. همچنین، بررسی بسته‌بندی محصول از نظر تمیزی و سلامت ظاهری محصول می تواند به شما کمک کند بهترین قطعه را خریداری کنید.
مقایسه با ذغال اصل: اگر یک ذغال اصل دسترسی دارید، می‌توانید آن را ذغال جدید مقایسه کنید. بررسی ابعاد، شکل و جزئیات فنی ذغال می‌تواند به شما کمک کند تا تفاوت‌های بین اصل و تقلبی را تشخیص دهید.
دریافت مشاوره ازکارشناسان: در صورتی که در این زمینه تخصص کافی ندارید و به اطلاعات کاملی نیاز دارید، می توانید با کارشناسان و کسانی که در این زمینه تخصص دارند مشورت کنید و مشاوره های لازم را از آنها دریافت کنید.
بهتر است به این مسئله توجه داشته باشید که تقلب در قطعات خودرو زیاد است و برخی از ذغال های تقلبی ممکن است ظاهری مشابه به ذعال های اصلی داشته باشند. به همین دلیل، خرید از نمایندگی ها و مراکز معتبر از جمله اموری است ک هشما باید مد نظر قرار دهید.

خرید ذغال استارت

برای خرید ذغال خودرو حتما باید ضمانت نامه دریافت کنید. ضمانت نامه نشان می دهد که کالا اصیل است و در نتیجه تمامی استانداردها در ساخت آن رعایت شده اند. در واقع، وجود ضمانت نامه نشان می دهد شرکت سازنده از قبل نگرانی های شما را در نظر گرفته است و تلاش کرده است با پیاده سازی آنها در ساخت زغال به شما کمک نماید شارژر خاص و منحصر به فردی داشته باشید. بهتر است بدانید ضمانت نامه حق مشتری است و شما چه در فروش آنلاین و چه در فروش حضوری باید آن را دریافت نمایید.

قیمت ذغال استارت

قیمت ذغال به موارد متعددی بستگی دارد. اولا باید بدانید که برند ذغال متعلق به کجاست. آیا این برند ایرانی است یا خارجی؟ آیا این برند قدیمی است و یا به تازگی کار خود را آغاز کرده است. به طور مثال، برندهای خارجی گران تر از ایرانی هستند و معمولا هزینه برندهای قدیمی بالاتر از برندهای تازه تاسیس است.

فروش آنلاین ذغال استارت

تا به اینجا تلاش کردیم اطلاعات مناسبی را در مورد ذغال خودرو در اختیار شما قرار دهیم. برای خرید این محصول باید به مراکز معتبر مراجعه کنید. اگر به اطلاعات بیشتری در مورد این قطعه نیاز دارید می توانید با کارشناسان در تماس باشید و سپس اقدام به خرید کنید.