فیلتر های اعمال شده حذف
8 کالا
0
13
--------
مشاهده
0
0
12
--------
مشاهده
0
0
1705
--------
مشاهده
0
0
25
--------
مشاهده
0
0
35
--------
مشاهده
0
0
34
--------
مشاهده
0
0
167
--------
مشاهده
0
0
211
--------
مشاهده
0

موتور فن رادیاتور در خودروها برای خنک کردن سیستم سوخت و موتور استفاده می‌شود.ای‌ار‌امکو؛ بزرگترین تولید کننده قطعات خودرو در مورد خرید بهتر موتور فن به شما اطلاعات دقیقی را ارائه خواهد داد. وظیفه اصلی این قطعه ایجاد جریان هوای تازه به سمت رادیاتور و از طریق آن خنک کردن سیستم خنک کننده موتور است. هنگامی که موتور خودرو در حال کار است، حرارت تولید می‌کند. رادیاتور با استفاده از مایع خنک‌کننده (معمولاً آب) حرارت را از موتور جذب می‌کند و این حرارت را به هوا منتقل می‌کند تا موتور خنک شود. موتور فن رادیاتور در این فرآیند نقش مهمی ایفا می‌کند.

موتور فن رادیاتور

معمولاً این موتور در جلوی رادیاتور قرار دارد. وقتی موتور فعال می‌شود، پره‌های فن با سرعت بالا چرخیده و هوای تازه را از جلوی رادیاتور به داخل آن می‌کشد. این هوا حرارت رادیاتور را جذب کرده و از طریق پره‌های فن به بیرون خودرو بیرون می‌رود، همچنین هوای دیگری را نیز به داخل موتور کشیده و آن را خنک می‌کند.

انواع موتور فن رادیاتور

در خودروها، موتور فن رادیاتور می‌تواند اشکال متفاوتی داشته باشد. در زیر، برخی از انواع موتور فن رادیاتور را بررسی می‌کنیم:

  • موتور فن الکتریکی تک سرعت: این نوع موتور فن رادیاتور فقط دارای عملکرد تک سرعت است. زمانی که موتور خودرو روشن است، فن با سرعت ثابت در حال چرخش است. این نوع موتور در خودروهای قدیمی‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرد. موتور تک سرعت قابلیت زیادی در خنک کردن ندارد و شاید بتوان گفت نیروی آن پایین است. به همین دلیل، امروزه در خودروهای مدرن از موتورهای جدیدتر استفاده می شود.
  • موتور فن الکتریکی چند سرعت: این نوع موتور رادیاتور قابلیت تنظیم سرعت را دارد. سیستم خنک‌کننده می‌تواند سرعت فن را براساس نیاز خنک‌کننده و دمای موتور تنظیم کند. این قابلیت این امکان را به خودرو اجازه می‌دهد که موتور را در شرایط مختلف و با دماهای متفاوت بهینه کنترل کند. امروزه استفاده از این موتور مورد توجه قرار دارد زیرا قابلیت های پیشرفته این موتور باعث می شود دمای موتور کاهش یابد و همین امر تاثیر مستقیم بر عملکرد خودرو می گذارد.
  • موتور فن الکتریکی متغیر: این نوع موتور رادیاتور قابلیت تغییر سرعت پره‌های فن را براساس نیاز سیستم خنک‌کننده فراهم می‌کند. این موتورها معمولاً با استفاده از الگوریتم‌های کنترل پیچیده و سنسورهای دما به طور دقیق تنظیم سرعت فن را به منظور بهینه‌سازی خنک کردن موتور انجام می‌دهند. این موتور یکی از پیچیده ترین موتورهایی است که این روزها در خودروها مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند به صاحبان خودرو کمک کند از مزایای زیادی بهره مند شوند.
  • موتور فن مکانیکی: در برخی خودروها، موتور فن رادیاتور به جای موتور الکتریکی از یک موتور مکانیکی استفاده می‌کند. این نوع موتورها با اتصال مستقیم به سیستم جریان قدرت می‌گیرند و با چرخش موتور خودرو فعال می‌شوند. چرخش موتور به منظور چرخاندن پره‌های فن را فراهم می‌کند و هوا را به سمت رادیاتور هدایت می‌کند.

قیمت موتور فن رادیاتور

توجه داشته باشید که نوع موتور مورد استفاده در یک خودرو به سازنده و مدل خودرو وابسته است. هر خودرو ممکن است از یک نوع خاص موتور فن استفاده کند تا با نیازهای خنک‌کنندگی و سیستم خنک‌کننده خودرو هماهنگ باشد. به همین دلیل، شما باید شناخت کاملی به موتور فن در رادیاتور خود داشته باشید. در صورتی که در این زمینه اطلاعات کافی ندارید، می‌ توانید به یک تعمیرگاه معتبر و یا نمایندگی های مجاز در سراسر کشور مراجعه کنید و متخصصان اطلاعات کافی را در این زمینه در اختیار شما قرار خواهند داد.

موتور فن رادیاتور اصل

یکی از مهمترین مواردی که در زمان خرید این قطعه باید به آن توجه داشته باشید اصل بودن آن است. برخی از افراد به اشتباه از محصولات و قطعات تقلبی استفاده می کنند (زیرا احساس می کنند قیمت انها پایین تر است). باید بدانید این کار باعث می شود که شما قطعات بدی را در خودرو به کار ببرید و با توجه به این موضوع که کیفیت این قطعات پایین است به خوبی عمل نمی کنند و در نتیجه به بخش های دیگر خودرو آسیب های زیادی وارد می شود. به همین دلیل، شما باید برای خرید اصل تنها به نمایندگی های معتبر فروش قطعات اعتماد داشته باشید.

قیمت موتور فن رادیاتور

قیمت موتور فن رادیاتور

موتور فن رادیاتور گروه صنعتي آي آر امكو با برند تجاري IREMCO تنها موتور استاندارد توليد شده در يكي از شركتهاي گروه بنام شركت اتحاد موتور در داخل كشور ميباشد و مورد تاييد اداره استاندارد كشور و خودرو ساز هاي داخل كشور مي باشد. قیمت موتور فن رادیاتور IREMCO نسبت به نمونه هاي خارجي پايين تر ميباشد و كيفيت آن نيز با توجه به تحت ليسانس بودن بي شد در حد توليدات كشور هاي اروپايي و ژاپني است. در حال حاضر به دليل توليد در داخل كشور و حمايت از توليد كننده نمونه هاي بي كيفيت چيني مجوز واردات و فروش در داخل كشور را ندارند.

فروش آنلاین موتور فن رادیاتور

در حال حاضر گروه قطعه سازي اتحاد با برند تجاري آي آر امكو IREMCO فروش آنلاين موتور فن رادیاتور براي محصولات خود ندارد و جهت تهيه محصولات اين گروه قطعه ساز ميتوانيد از نمايندگي هاي مجاز در تهران و ساير استانها اقدام به تهيه محصولات با بسته بندي اين شركت اقدام نماييد.

خرید موتور فن رادیاتور

این محصولات کیفیت بسیار بالایی دارند و شما می توانید به راحتی به این قطعات اطمینان داشته باشید و محصولات مورد نیاز خود را سفارش دهید. این مسئله به شما کمک می کند در صورت بروز هر گونه مشکل سریعا به نمایندگی های مجاز بروید و از یک قطعه اصل و با کیفیت استفاده نمایید. در صورت خرابی قطعه و در صورت تایید کارشناسان بر طبق قوانین و استانداردها قطعه جدید جایگزین می شود.
برای خرید قطعات خودرو به صورت عمده به صفحه محصولات آی آر امکو مراجعه فرمایید.