فیلتر های اعمال شده حذف
4 کالا
0
55
--------
مشاهده
0
0
15
--------
مشاهده
5,000,000
0
56
--------
مشاهده
0
0
57
--------
مشاهده
0

پمپ بنزین آی آر امکو IREMCO

پمپ بنزین در خودرو وظيفه انتقال سوخت از مخزن سوخت به موتور خودرو را بر عهده دارد. پمپ بنزین، با ایجاد فشار و جریان مناسب در سیستم سوخت خودرو موجب مي شود تا بنزین به درستی به موتور تزریق شود.
پمپ بنزین معمولاً درون مخزن سوخت خودرو قرار دارد و به وسیله یک موتور الکتریکی که از باتری خودرو تغذیه می‌شود، قدرت می گیرد و با چرخش آن، بنزین از مخزن کشیده می شود و سپس از طریق لوله هاي سوخت (فلزی یا پلاستیکی) به موتور هدایت می‌کند.
پمپ بنزین برای حفظ فشار و جریان سوخت در سیستم سوخت خودرو مهم است. اگر پمپ بنزین به درستی عمل نکند یا مشکلی داشته باشد، ممکن است سوخت به صورت ناکارآمد یا ناکافی به موتور تزریق شود که می‌تواند عملکرد خودرو را تحت تأثیر قرار دهد و باعث مشکلات احتمالی در رانندگی شود. همچنين ميزان بنزين در مخزن سوخت نيز توسط شناور موجود روي پمپ بنزين اندازه گيري شده و توسط درجه بنزين در پشت آمپر كيلومتر نمايش داده ميشود.

پمپ بنزین خودرو چیست؟

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم پمپ بنزین خودرو در داخل مخزن سوخت نصب ميشود که بنزین درون آن جاي دارد و سپس بنزین مسیر میان باک تا موتور را طی می کند و سپس با جرقه ای که ایجاد می کند باعث می شود که خودرو روشن شود. به طور کلی، پمپ بنزین خودرو وظایف متعددی را بر عهده دارد که به شرح زیر هستند:

  1. پمپ بنزین خودرو باعث می شود که فشار در بنزین به وجود بیاید و به سمت موتور حرکت کند.
  2. پمپ بنزین خودرو سوخت را فیلتر می کند.
  3. پمپ بنزین خودرو وظیفه ارسال سوخت را بر عهده دارد.
  4. ميزان بنزين موجود در مخزن سوخت را نشان مي دهد

چرا پمپ بنزین درون باک قرار می گیرد؟

اگر به ساختار پمپ بنزین ماشین نگاهی بیاندازید متوجه می شوید که این پمپ درون باک قرار دارد. این امر باعث می شود که پمپ در تماس مستقیم با بنزین قرار گیرد و عملكرد آن بهينه شود. البته باید بدانید تمامی پمپ بنزین ها درون باک قرار نگرفته اند. در برخی از خودرو ها پمپ بنزین ها بر روی بلوک سیلندر و یا در مسیر بنزین قرار دارند. وظیفه اصلی پمپ بنزین ایجاد فشار است تا بتواند سوخت را به موتور برسند. اگر این فشار به اندازه کافی تامین نشود احتراق به خوبی صورت نمی گیرد و همین امر باعث می شود مشکلات زیادی در حرکت خودرو به وجود بیاید.

انواع پمپ بنزین ماشین

امروزه با توجه به تغيير سيستم سوخت رساني و انژكتوري شدن آن اكثر خودرو ها از پمپ هاي بنزين الكتريكي بهره مي برند و كنترل آن نيز بر عهده كامپيتور خودرو ميباشد (ECU) . به این موضوع توجه داشته باشید که شما باید پمپ بنزین را دقیقا با توجه به خودرو خود انتخاب کنید. زیرا اگر در زمان انتخاب به این مسئله توجه نداشته باشید، ممکن است پمپ بنزینی را خریداری کنید که نمی تواند پاسخگوی نیازهای شما باشد و همین امر مشکلات بسیار زیادی را برای شما به وجود خواهد آورد.

معرفی پمپ بنزین الکتریکی

پمپ بنزین الکتریکی تنها در خودروهای انژکتوری قابل استفاده است. فشاری که در این پمپ ها ایجاد می شود بسیار بیشتر از فشار پمپ های مکانیکی است و در صورتی که پمپ های الکتریکی وجود نداشته باشند، خودروهای انژکتوری هرگز حرکت نمی کنند. پمپ های الکتریکی به دو دسته زیر تقسیم می شوند:

در صورتی که پمپ بنزین خودرو خراب باشد شما باید برای خرید پمپ بنزین اصل اقدام کنید. اگر از پمپ بنزین بی کیفیت و یا تقلبی بر روی خودرو خود استفاده نمایید مشکلات زیادی برایتان به وجود می آید. زمانی که پمپ بنزین بی کیفیت است نمی تواند وظیفه خود را به خوبی انجام دهد و همین امر باعث می شود به بخش های دیگر ماشین از جمله موتور آن آسیب وارد شود. شما باید برای خرید پمپ بنزین اصل به نمایندگی های معتبر در سراسر کشور مراجعه کنید.

قیمت پمپ بنزین ماشین

پمپ بنزین گروه صنعتي آي آر امكو با برند تجاري IREMCO تنها پمپ بنزین استاندارد توليد شده در يكي از شركتهاي گروه بنام شركت اتحاد پلاست البرز در داخل كشور ميباشد و مورد تاييد اداره استاندارد كشور و خودرو ساز هاي داخل كشور مي باشد. قیمت پمپ بنزین ماشین IREMCO نسبت به نمونه هاي خارجي پايين تر ميباشد و كيفيت آن نيز با توجه به تحت ليسانس بودن بي شک در حد توليدات كشور هاي اروپايي و ژاپني است. در حال حاضر به دليل توليد در داخل كشور و حمايت از توليد كننده اكيدا توصيه ميشود از نمونه هاي بي كيفيت خارجي استفاده نشود.

فروش آنلاین پمپ بنزین خودرو

در حال حاضر گروه قطعه سازي اتحاد با برند تجاري آي آر امكو IREMCO فروش آنلاين پمپ بنزین خودرو براي محصولات خود ندارد و جهت تهيه محصولات اين گروه قطعه ساز ميتوانيد از نمايندگي هاي مجاز در تهران و ساير استانها اقدام به تهيه محصولات با بسته بندي اين شركت اقدام نماييد.

خرید پمپ بنزین ماشین

براي خرید پمپ بنزین با برند IRMCO شما مي توانيد از طریق تمامی عوامل فروش مجاز و نمايندگي هاي مجار ايران خودرو و سايپا در تهران و سراسر کشور اقدام نماييد. در نظر داشته باشيد در تعويض پمپ بنزين حتما بايد به موارد ايمني دقت شود و تحت نظر افراد مجرب در نمايندگي ها مجاز اقدام به تعويض آن نماييد.