فیلتر های اعمال شده حذف
9 کالا
0
182
--------
مشاهده
0
0
181
--------
مشاهده
0
0
180
--------
مشاهده
0
0
179
--------
مشاهده
0
0
176
--------
مشاهده
0
0
175
--------
مشاهده
0
0
178
--------
مشاهده
0
0
177
--------
مشاهده
0
0
174
--------
مشاهده
0

لامپ خودرو نوعی لامپ است که برای استفاده در سیستم روشنایی خودروها طراحی شده است. این لامپ‌ها با استفاده از جریان الکتریکی که از سیستم برق خودرو تأمین می‌شود، روشنایی ایجاد می‌کنند. وجود این لامپ ها در سیستم خودروها بسیار ضروری است و خطر بروز تصادفات را کاهش می دهد. لامپ خودرو مانند هر قطعه دیگر ممکن است دچار آسیب شود که در این صورت باید هر چه سریعتر برای خرید لامپ جدید اقدام کنید.

انواع لامپ خودرو

لامپ‌های خودرو عموماً از نوع ال ای دی (LED)، هالوژن (Halogen) و زنون (Xenon) هستند. هریک از این انواع لامپ‌ها ویژگی‌ها و کاربردهای متفاوتی دارند:

  • لامپ‌های ال ای دی (LED): این لامپ‌ها از دیودهای الکترولومینسانت (LEDs) تشکیل شده‌اند که با مصرف انرژی کمتر نسبت به سایر انواع لامپ‌ها، روشنایی بسیار بالا و عمر طولانی دارند. لامپ‌های LED در بسیاری از بخش‌های خودرو، از جمله لامپ‌های روشنایی جلو (فرمان، چراغ‌های روز، چراغ‌های ترمز) و عقب (ترمز، شمع‌های عقب) و همچنین چراغ‌های داخلی (داخل کابین، داخل صندوق عقب) استفاده می‌شوند.
  • لامپ‌های هالوژن (Halogen): این لامپ‌ها از فیلامان‌های هالوژن‌دار (Halogenated filaments) تشکیل شده‌اند و در بسیاری از خودروها به عنوان لامپ‌های روشنایی جلو (چراغ‌های اصلی، چراغ‌های ترکیبی) استفاده می‌شوند. آن‌ها روشنایی قابل قبولی دارند و قیمت پایین‌تری نسبت به لامپ‌های LED و زنون دارند.
  • لامپ‌های زنون (Xenon): این لامپ‌ها از گاز زنون در داخل یک لوله شیشه‌ای تشکیل شده‌اند و با استفاده از قوس الکتریکی، روشنایی بسیار زیادی ایجاد می‌کنند. لامپ‌های زنون در برخی خودروها به عنوان لامپ‌های روشنایی جلو استفاده می‌شوند و روشنایی بسیار کم‌مصرف و با عمر طولانی دارند.

چه نوع لامپی برای روشنایی داخل کابین خودرو استفاده می‌شود؟

برای روشنایی داخل کابین خودرو، معمولاً از لامپ‌های ال ای دی (LED) استفاده می‌شود. لامپ‌های LED برای روشنایی داخلی خودروها بسیار مناسب هستند، زیرا دارای ویژگی‌های زیر می‌باشند:

  • روشنایی بالا: لامپ‌های LED روشنایی بسیار قوی و مؤثری ایجاد می‌کنند که سراسر کابین را به خوبی روشن می‌کنند. این مسئله زمانی مشخص می شود که شما به مسافرت می روید و یا در شب رانندگی می کنید. روشنایی داخل کابین باعث می شود که به فضای داخل کابین تسلط داشته باشید و بتوانید در شرایط ضروری در نور مناسب از کابین خودرو استفاده کنید.
  • مصرف انرژی کم: لامپ‌های LED در مقایسه با لامپ‌های معمولی مصرف انرژی پایین تری دارند. این امر به معنای کاهش بار باتری خودرو و بهبود کارایی سیستم برق خودرو است. با توجه به این مسئله که این روزها دانشمندان هشدار می دهند که دنیا در حال گرم شدن است، استفاده از این لامپ ها می تواند تولید انرژی را کاهش دهد و در نتیجه به محیط زیست کمک می شود. از طرف دیگر، با توجه به این موضوع که این لامپ ها انرژی کمتری مصرف می کنند، فشار کمتری به سیستم برق خودرو وارد می شود و طول عمر خودرو بالا می رود.
  • عمر طولانی: لامپ‌های LED معمولاً دارای عمر طولانی‌تری نسبت به لامپ‌های معمولی هستند. این امر به معنای کمترین نیاز به تعویض و تعمیرات مکرر است. در واقع، شما می توانید به مدت طولانی تری از این لامپ ها استفاده نمایید و در نتیجه در هزینه و بودجه شما به میزان بسیار زیادی صرفه جویی می شود.
  • کمترین تولید حرارت: لامپ‌های LED حرارت کمتری نسبت به لامپ‌های معمولی تولید می‌کنند. این مزیت از لحاظ ایمنی و جلوگیری از احتمال آسیب به قطعات اطراف لامپ بسیار حائز اهمیت است. به همین دلیل، امروزه این لامپ ها مورد توجه قرار گرفته اند.

لامپ خودرو اصل

از جمله مواردی که در زمان خرید لامپ خودرو باید مد نظر قرار دهید اصل بودن این قطعات است. برای اینکه بتوانید لامپ های اصل را خریداری کنید، باید و الزاما به نمایندگی های مجاز فروش قطعات در سراسر کشور مراجعه نمایید. همچنین، باید بدانید در صورتی که از قطعات فیک و یا تقلبی استفاده نمایید، ممکن است به بخش های دیگر خودرو آسیب های زیادی وارد شود و دیگر خودرو به خوبی نمی تواند کار خود را انجام دهد. هرگز محصولی را که نمی شناسید صرفا به این دلیل که قیمت پایین تری دارند بر روی خودرو خود استفاده نکنید.

قیمت لامپ خودرو

لامپ خودرو گروه صنعتي آي آر امكو با برند تجاري IREMCO تنها لامپ استاندارد توليد شده در يكي از شركتهاي گروه بنام شركت اتحاد موتور در داخل كشور ميباشد و مورد تاييد اداره استاندارد كشور و خودرو ساز هاي داخل كشور مي باشد. قیمت لامپ خودرو IREMCO نسبت به نمونه هاي خارجي پايين تر ميباشد و كيفيت آن نيز با توجه به تحت ليسانس بودن بي شد در حد توليدات كشور هاي اروپايي و ژاپني است. در حال حاضر به دليل توليد در داخل كشور و حمايت از توليد كننده نمونه هاي بي كيفيت چيني مجوز واردات و فروش در داخل كشور را ندارند.

فروش آنلاین لامپ خودرو

در حال حاضر گروه قطعه سازي اتحاد با برند تجاري آي آر امكو IREMCO فروش آنلاين لامپ خودرو براي محصولات خود ندارد و جهت تهيه محصولات اين گروه قطعه ساز ميتوانيد از نمايندگي هاي مجاز در تهران و ساير استانها اقدام به تهيه محصولات با بسته بندي اين شركت اقدام نماييد.

خرید لامپ خودرو

این محصولات کیفیت بسیار بالایی دارند و شما می توانید به راحتی به این قطعات اطمینان داشته باشید و محصولات مورد نیاز خود را سفارش دهید. این مسئله به شما کمک می کند در صورت بروز هر گونه مشکل سریعا به نمایندگی های مجاز بروید و از یک قطعه اصل و با کیفیت استفاده نمایید. در صورت خرابی قطعه و در صورت تایید کارشناسان بر طبق قوانین و استانداردها قطعه جدید جایگزین می شود.