faru
فیلتر های اعمال شده حذف
11 کالا
0
148
--------
مشاهده
0
0
152
--------
مشاهده
0
0
145
--------
مشاهده
0
0
147
--------
مشاهده
0
0
157
--------
مشاهده
0
0
156
--------
مشاهده
0
0
155
--------
مشاهده
0
0
151
--------
مشاهده
0
0
162
--------
مشاهده
0
0
150
--------
مشاهده
0
0
142
--------
مشاهده
0

شمع خودرو یک قطعه کلیدی در سیستم اشتعال خودرو است. وظیفه اصلی شمع ، تولید جرقه‌ای قوی برای اشتعال هوا و سوخت در سیلندر های موتور است. جرقه‌ای که توسط شمع ایجاد می‌شود، سوخت را به طور کنترل شده اشتعال می‌دهد و عملکرد موتور را آغاز می‌کند. وجود این قطعه در خودرو بسیار مهم است و در صورت خرابی ممکن است خودرو روشن نشود.

ساختار شمع شامل چه قسمت هایی است؟

ساختار شمع خودرو شامل قسمت‌های زیر است:

  • بادی شمع: بادی شمع بخش بیرونی شمع است که از جنس فلزی مانند استیل یا نیکل ساخته می‌شود. این بخش برای حفظ و حمایت از سایر قسمت‌های شمع و انتقال حرارت از محل اشتعال مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  • قسمت اشتعال: قسمت اشتعال شامل الکترودها است. الکترود مرکزی و الکترود اصلی می توانند اشتعال را به وجود بیاورند. جرقه برق از بین این دو الکترود عبور می‌کند و باعث اشتعال سوخت و هوا می شود.
  • عایق: بین الکترودها، یک عایق یا پره‌بندی مقاوم در برابر حرارت و فشار قرار دارد. عایق از جنس سرامیکی مانند آلومینا ساخته شده است.
  • مهره شمع: مهره شمع در قسمت پایینی شمع قرار می‌گیرد و برای نصب و خارج کردن شمع از سیلندر موتور استفاده می‌شود.

شمع‌ها بر اساس مشخصات فنی مانند اندازه، نوع الکترود، و قدرت اشتعال متفاوت هستند و باید با توجه به نیازها و مشخصات سازنده خودرو، انتخاب شوند. همچنین، ممکن است شما نیاز داشته باشید که شمع خودرو را به صورت دوره ای تعویض کنید تا مشکل خاصی برای خودرو به وجود نیاید.

انواع شمع

شمع‌های خودرو با توجه به کد حرارتی، جنس الکترود و تعداد الکترود تقسیم بندی می شوند. که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

کد حرارتی

شمع‌ها بر اساس کد حرارتی (میزان حرارتی که می‌توانند از بخش الکترود خارج کنند) تقسیم می‌شوند. این کد حرارتی معمولاً با یک عدد یا حرف نمایش داده می‌شود. شمع‌های با کد حرارتی پایینتر (که در درجه بندی عددی با عدد کمتر نشان داده می شود) معمولاً برای موتورهایی با دمای پایین مناسب هستند، در حالی که شمع‌های با کد حرارتی بالاتر (که در درجه بندی عددی با عدد بیشتر نشان داده می شود) برای موتورهایی با دمای عملکرد بالاتر مناسب هستند.

جنس الکترود

شمع‌ها بر اساس جنس الکترودی که در آن استفاده می‌شود، دسته‌بندی می‌شوند. جنس الکترود می‌تواند از فلزات مختلفی مانند نیکل، پلاتین، آلومینیوم و ... تشکیل شود. هر جنس الکترود خاصیت‌ها و عملکرد خاص خود را دارد و می‌تواند برای شرایط خاص موتورها مناسب باشد. به این مسئله توجه داشته باشید در صورتی که جنس الکترود نامناسب باشد، می تواند به سرعت خراب شود و در نتیجه مشکلات زیادی برای شما به وجود خواهد آمد. با توجه به تمامی این موارد توصیه می شود در خرید این محصول دقت زیادی داشته باشید و آن را از بهترین محصولات و قطعاتی که در بازار موجود هستند تهیه نمایید.

تعداد الکترود

شمع‌های خودرو می‌توانند دارای یک الکترود (Single Electrode) یا بیشتر از یک الکترود (Multiple Electrode) باشند. شمع‌هایی با بیشتر از یک الکترود معمولاً برای بهبود عملکرد احتراق و کاهش خشک شدن الکترود استفاده می‌شوند. در صورتی که در این زمینه تخصص ندارید بهتر است به نمایندگی معتبر مراجعه کنید.

به عنوان یک نکته کلیدی در خرید شمع خودرو باید بدانید هر شرکت تولیدکننده شمع‌ها ممکن است نظام دسته‌بندی خود را داشته باشد و ممکن است عوامل دیگری را هم در تقسیم‌بندی شمع‌ها در نظر بگیرد. بنابراین، ممکن است در موارد خاص دسته‌بندی‌های دیگری نیز وجود داشته باشند. بهتر است همواره به دستورالعمل و پیشنهادات تولیدکننده شمع‌ها مراجعه کنید تا شمع مناسب را برای خودروی خود انتخاب کنید.

شمع اصل

امروزه محصولات زیادی در بازار موجود هستند و همین امر ممکن است شما را سردرگم کند بهترین محصول کدام است. در اینجا نمی خواهیم ادعا کنیم که بهترین محصول از آن ماست! بلکه به شما می گویم محصولات اصل و با کیفیت تنها در نمایندگی های معتبر به فروش می رسند و شما می توانید با مراجعه به این مراکز قطعات مورد نیاز خود را تهیه کنید و دیگر هیچ نگرانی را در تهیه محصولات و قطعات خودرو تجربه نخواهید کرد.

قیمت شمع

شمع گروه صنعتي آي آر امكو با برند تجاري IREMCO تنها پمپ بنزین ماشین استاندارد توليد شده در يكي از شركتهاي گروه بنام شركت اتحاد موتور در داخل كشور ميباشد و مورد تاييد اداره استاندارد كشور و خودرو ساز هاي داخل كشور مي باشد. قیمت شمع IREMCO نسبت به نمونه هاي خارجي پايين تر ميباشد و كيفيت آن نيز با توجه به تحت ليسانس بودن بي شد در حد توليدات كشور هاي اروپايي و ژاپني است. در حال حاضر به دليل توليد در داخل كشور و حمايت از توليد كننده نمونه هاي بي كيفيت چيني مجوز واردات و فروش در داخل كشور را ندارند.

فروش آنلاین شمع

در حال حاضر گروه قطعه سازي اتحاد با برند تجاري آي آر امكو IREMCO فروش آنلاين شمع براي محصولات خود ندارد و جهت تهيه محصولات اين گروه قطعه ساز ميتوانيد از نمايندگي هاي مجاز در تهران و ساير استانها اقدام به تهيه محصولات با بسته بندي اين شركت اقدام نماييد.

خرید شمع

این محصولات کیفیت بسیار بالایی دارند و شما می توانید به راحتی به این قطعات اطمینان داشته باشید و محصولات مورد نیاز خود را سفارش دهید. این مسئله به شما کمک می کند در صورت بروز هر گونه مشکل سریعا به نمایندگی های مجاز بروید و از یک قطعه اصل و با کیفیت استفاده نمایید. در صورت خرابی قطعه و در صورت تایید کارشناسان بر طبق قوانین و استانداردها قطعه جدید جایگزین می شود.